Main Menu
User Menu

229. pěší pluk [1939-1945]

歩兵第229連隊 / 229th Infantry Regiment

     
Název:
Name:
229. pěší pluk
Originální název:
Original Name:
歩兵第229連隊
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1939-25.07.1944 38. skupina pěchoty
DD.04.1943-DD.08.1945 38. divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Gifu
DD.MM.194R-DD.MM.RRRR Čína /
DD.12.1941-DD.MM.RRRR Hong Kong /
DD.04.1943-DD.MM.RRRR ?, Nová Guinea /
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, Nová Georgia /
DD.MM.RRRR-DD.08.1945 ?, Nová Guinea /

Velitel:
Commander:
01.08.1939-01.04.1941 Hideto, Yoshitake (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.04.1941-23.03.1943 Tanaka, Rjósaburó (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
23.03.1943-19.04.1943 Nakarai, Akio (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
19.04.1943-DD.08.1945 Hirata, Genjiro (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.08.1945 velenie
DD.MM.RRRR-DD.08.1945 ?
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Doplnovací obvod: Gifu
Zdroje:
Sources:
https://www45160u.sakura.ne.jp/DB/
URL : https://www.valka.cz/229-pesi-pluk-1939-1945-t145810#468912Verze : 0
MOD