Main Menu
User Menu

22. tanková brigáda [1945-1950]

22nd Tank Brigade

     
Název:
Name:
22. tanková brigáda
Originální název:
Original Name:
22. tanková brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1950
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1945-01.03.1946 3. divise /motorisovaná/
01.03.1946-01.10.1950 3. divise /rychlá/
Dislokace:
Deployed:
01.10.1945-DD.MM.1947 Hodonín, kasárny /
DD.MM.1947-01.10.1950 Vyškov, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1945-01.10.1950
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1945-01.10.1950
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1945-01.10.1947 Samopalný prapor 22
01.10.1945-01.10.1950 Tankový prapor I/22
01.10.1945-01.10.1950 Tankový prapor II/22
01.10.1945-01.10.1950 Tankový prapor III/22

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.12.1946-DD.MM.1947 VÚ 8831 Hodonín
DD.MM.1947-01.10.1949 VÚ 8831 Vyškov
01.10.1949-01.10.1950 VÚ 1114 Vyškov
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (22. tanková brigáda)
URL : https://www.valka.cz/22-tankova-brigada-1945-1950-t59329#213822Verze : 2
MOD