Main Menu
User Menu

22. letecká divize dalekého dosahu [1940-1941]

22nd Long-Range Aviation Division

22. letecká divízia ďalekého dosahu

22-я авиационнaя дивизия дальнего действия (22 ад дд)

     
Název:
Name:
22. letecká divize dalekého dosahu
Originální název:
Original Name:
22-я авиационнaя дивизия Дальнего Действия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
7. letecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
21.03.1942
Nástupce:
Successor:
62. letecká divize dalekého dosahu
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.11.1940-DD.MM.RRRR 4. letecký sbor
Dislokace:
Deployed:
05.11.1940-DD.MM.1941 Zaporožje

Velitel:
Commander:
05.11.1940-20.08.1941 Tokarev, Boris Kuzmič (Polkovnik / Полковник)
20.08.1941-21.03.1942 Tupikov, Georgij Nikolajevič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
05.11.1940-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
- v bojujúcej armáde od 22.06.1941 do 14.01.1942
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
URL : https://www.valka.cz/22-letecka-divize-dalekeho-dosahu-1940-1941-t34288#574785Verze : 3
MOD