Main Menu
User Menu

22.02.2011 - Polní velitelé Tálibánu nechtějí bojovat, vedení je přesto posílá do boje

Podle jednoho z velitelů z jihu, nechtějí polní velitelé Tálibánu jít zpět do boje. Mnoho bojovníků se stáhlo do Pákistánu a jejich vrchní velení je, také na nátlak Pákistánu, posílá zpět, aby se s ještě větší intenzitou zapojili do bojů. Ti však touto vyhlídkou nejsou nadšeni a vrátit se v současné době nechtějí. Přesto jsou připraveni rozkazy splnit, jejich rodiny jsou totiž usazeny většinou právě v Pákistánu.
Tálibán údajně ztratil jen v provincii Hílmand 500 bojovníků.
Podle kapitána Matthewa Crawforda, staršího důstojníka rozvědky u 101. výsadkové divize (101st Airborne Division), se často stává, že žádosti tálibánských skupin o pomoc v poslední době často zústávají bez odezvy.
Podle majora Chrise Cavina, šéfa operací 2. bojové brigádní skupiny 101. výsadková divize (Second Brigade Combat Team, 101st Airborne Division), přepady narušily morálku tálibánských skupin a jejich ochotu bojovat. Take velmi narušily jejich pocit bezpečí.
Přesto všechno jsou však tálibánci odhodláni dále bojovat, i když původní "nadšení" se již vytratilo.Brigade Combat Team - na tyto jednotky jsou měněny bývalé brigády americké armády, jedná se v podstatě o brigádu s připojenými podpůrnými a palebnými jednotkami a název je v češtině uváděn jako brigádní bojový tým nebo brigádní bojová skupina, viděl jsem i označení bojové brigádní uskupení apod. Implementace tohoto prvku začala v roce 2010.


(osobní poznámka k novinkám: překládat 101st Airborne Division jako 101. leteckou divizi mi připadá jako pěkný zvěrstvo)


Zdroj:
www.novinky.cz
www.ndtv.com
URL : https://www.valka.cz/22-02-2011-Polni-velitele-Talibanu-nechteji-bojovat-vedeni-je-presto-posila-do-boje-t111566#391420Verze : 0
MOD