Main Menu
User Menu

21. smíšené křídlo [1966-1979]

21st Composite Wing

     
Název:
Name:
21. smíšené křídlo
Originální název:
Original Name:
21st Composite Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.05.1966
Předchůdce:
Predecessor:
21. taktické stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1979
Nástupce:
Successor:
21. taktické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.05.1966-01.10.1979 Velitelství letectva na Aljašce
Dislokace:
Deployed:
08.07.1966-01.10.1979 Anchorage, Elmendorf AFB

Velitel:
Commander:
06.05.1966-07.07.1966 -, - (-)
08.07.1966-DD.06.1968 Lynch, Donald H. (Colonel)
DD.06.1968-23.09.1969 Johnson, Charles W. Jr (Colonel)
23.09.1969-15.01.1970 Dunaway, Kennieth D. (Colonel)
15.01.1970-01.09.1970 Nelson, John A. (Colonel)
01.09.1970-23.07.1971 Dunaway, Kennieth D. (Colonel)
23.07.1971-09.08.1971 Larkins, James R. (Colonel)
09.08.1971-12.07.1972 Brickel, James R. (Colonel)
12.07.1972-04.06.1973 Stockman, David T. (Colonel)
04.06.1973-01.07.1974 Loyd, Charles F. (Colonel)
01.07.1974-01.07.1975 Eaton, Frederick C. (Colonel)
01.07.1975-29.04.1977 Tixier, Edward L. (Colonel)
29.04.1977-16.04.1979 Wotring, John T. (Colonel)
16.04.1979-01.10.1979 Nelson, Michael A. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.11.1977-30.09.1979 531. skupina navádění letadel a včasné výstrahy

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/21-smisene-kridlo-1966-1979-t138332#452478Verze : 0
MOD