Main Menu
User Menu

21. divize [1938-1945]

21. divize


62. pěší pluk
82. pěší pluk
83. pěší pluk
21. divizní rota tančíků
51. horský dělostřelecký pluk (36x 75mm horská děla)
21. ženijní pluk
21. spojovací jednotka
21. transportní pluk
URL : https://www.valka.cz/21-divize-1938-1945-t20190#76052Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 21. Divize
Datum vzniku 04.04.1938 Kanazawa
Předchůdce -
Datum zániku 30.09.1945
Následovník -
Nadřízené velitelství 15.07.1938 Severočínský armádní okruh
11.11.1938 12. Armáda
11.06.1941 Jižní armáda
??.12.1943 Indočínská posádková armáda
??.12.1944 38. Armáda
Dislokace -
Velitelé 15.07.1938 - 28.09.1940 Washitsu, Kohei
28.09.1940 - 01.03.1943 Tanaka, Hisaichi
01.03.1943 - 30.09.1945 Mikuni, Naotomi
Podřízené útvary -
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/21-divize-1938-1945-t20190#308902Verze : 0