Main Menu
User Menu

21. dělostřelecká základna [1963-1991]

21st Artillery Base

     
Název:
Name:
21. dělostřelecká základna
Originální název:
Original Name:
21. dělostřelecká základna
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1963
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.10.1991
Nástupce:
Successor:
6. pohyblivá raketová technická základna
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1963-01.09.1965 Velitelství dělostřelectva
01.09.1965-01.11.1966 Velitelství raketového vojska a dělostřelectva
01.11.1966-01.09.1969 Správa raketového vojska a dělostřelectva
01.09.1969-01.09.1976 4. armáda
01.09.1976-31.10.1986 Západní vojenský okruh
31.10.1986-31.10.1991 1. armáda
Dislokace:
Deployed:
01.01.1963-DD.MM.1974 Žamberk, Orlické kasárny /
DD.MM.1974-31.10.1991 Kostelec nad Orlicí, ?
Velitel:
Commander:
01.01.1963-DD.MM.1971 Vltavský, Rudolf (Plukovník)
DD.MM.1971-DD.MM.1981 Macek, Zdeněk (Podplukovník)
DD.MM.1981-DD.MM.1984 Drbohlav, Jiří (Plukovník)
DD.MM.1984-31.10.1991 Hollý, Dušan (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.01.1963-31.10.1991
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
30.04.1980 Medaile Za upevňování přátelství ve zbrani, II. stupeň
09.05.1981 Řád rudé hvězdy
Poznámka:
Note:
01.01.1963-DD.MM.1974 VÚ Žamberk
DD.MM.1974-31.10.1991 VÚ Kostelec nad Orlicí
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 21. dělostřelecká základna
https://21dz.webnode.cz
URL : https://www.valka.cz/21-delostrelecka-zakladna-1963-1991-t118755#408221Verze : 2
MOD