Main Menu
User Menu

20. protiletadlová dělostřelecká divize [1943-1945]

20th Anti-Aircraft Artillery Division / 20. Flak-Division

     
Název:
Name:
20. protiletadlová dělostřelecká divize
Originální název:
Original Name:
20. Flak-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Inspicient protiletadlového dělostřelectva při Velitelství letectva Jihovýchod
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1943-DD.10.1944 Velitelství letectva Jihovýchod
DD.10.1944-08.05.1945 V. protiletadlový dělostřelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.10.1943-DD.10.1944 Sydow, Otto ( )
DD.10.1944-30.10.1944 Rudhart, Hermann ( )
30.10.1944-19.01.1945 Doering-Manteuffel, Johann-Wilhelm ( )
19.01.1945-22.03.1945 Herbert, Theodor ( )
22.03.1945-08.05.1945 Schluchtmann, Ernst ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/ground/flak/20fladiv.htm
URL : https://www.valka.cz/20-protiletadlova-delostrelecka-divize-1943-1945-t125447#425833Verze : 0
MOD