Main Menu
User Menu

20. pěší pluk [1921-1934]

20. Infanterie-Regiment


NĚMECKÁ REPUBLIKA 20. INFANTERIE-REGIMENT
20. PĚŠÍ PLUK
Datum vzniku 01.01.1921
Předchůdce
Datum zániku 01.10.1934
Následovník Pěší pluk Regensburg
Nadřízené velitelství 01.1921-10.1934 Velitelství pěchoty 7. divize
Dislokace 01.1921-10.1934 Regensburg
Velitelé pluku 01.1921-11.1921 Leupold Ludwig
11.1921-11.1923 Hergott Adolf
11.1923-02.1927 Schmidtler Johann rytíř von
02.1927-11.1928 Wenz-Niederlahstein Hugo von
11.1928-07.1929 Steppuhn Albrecht
07.1929-02.1931 Kieffer Friedrich rytíř von
02.1931-02.1933 Schwandner Maximilian
02.1933-10.1934 Willich Fritz
Podřízené oddíly 01.1921-10.1934 Pěší prapor I/20
01.1921-10.1934 Pěší prapor II/20
01.1921-10.1934 Pěší prapor III/20
01.1921-10.1934 Výcvikový prapor pěšího pluku 20
Literatura Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1919-1933. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1974.
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1959.
URL : https://www.valka.cz/20-pesi-pluk-1921-1934-t60076#216714Verze : 0
MOD