Main Menu
User Menu

20. penzská střelecká divize

zformována rozkazem 1.A 6. července 1918 pod názvem Penzská střelecká divize, od 15. září 1918 1. penzská střelecká divize, od 19. března 1919 20. penzská sd


v sestavě:
1.A (červenec 1918 - říjen 1919)
10.A (prosinec 1919 - únor 1920)
1.JA (únor 1920 - duben 1920)
11.A (duben 1920 - květen 1921)


velitelé (načaldiv):
Ja. P. Gajlit (6. - 23. července 1918)
A. I. Vozdviženskij ( 23. července - 18. prosince 1918)
A. E. Vorobjov (29. prosince 1918 - 1. ledna 1919; 5. února - 11. července 1919)
E. P. Kofal (1. ledna - 5. února 1919)
V. P. Raspopov (11. - 17. července 1919)
M. D. Velikanov (17. července - 1919 - 29. února 1920; 4. května - 13. října 1920)
B. V. Majstrach (29. února - 2. dubna 1920)
E. M. Tifomirov (2. - 22. dubna 1920)
V. I. Popovič (22. dubna - 4. května 1920)


Voenkomy:
URL : https://www.valka.cz/20-penzska-strelecka-divize-t12547#42154Verze : 0