Main Menu
User Menu

20. brigáda [1925-1936]

20th Brigade

     
Název:
Name:
20. brigáda
Originální název:
Original Name:
20th Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.03.1925
Předchůdce:
Predecessor:
20. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
24.08.1936
Nástupce:
Successor:
20. pěší brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
23.03.1925-DD.MM.1927 Gamboa, Camp Gaillard /
01.09.1927-24.08.1936 Inactive

Velitel:
Commander:
26.01.1925-14.05.1925 Simonds, George S. (Brigadier General)
14.05.1925-05.10.1925 Knabenshue, Frederick G. (Colonel)
05.10.1925-19.01.1926 Simonds, George S. (Brigadier General)
19.01.1926-18.02.1926 Heavey, John W. (Colonel)
18.02.1926-01.09.1927 Rhodes, Charles D. (Brigadier General)
01.09.1927-24.08.1936 -, - ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/20-brigada-1925-1936-t198023#568353Verze : 3
MOD