Main Menu
User Menu

20.09.2010 - Tři zkušební odpálení identických raket Bulava do konce tohoto roku

Washington 2010/09/17 (ITAR-TASS)


"Do konce roku 2010 jsou naplánována tři zkušební odpálení balistckých raket pro ponorky Bulava, oznámil ministr obrany RF Anatolij Serdjukov.


"Při montáži těchto raket jsme se snažili docílit nejvyšší možné identity všech tří raket, aby byly prakticky jako jednovaječná trojčata", řekl ministr obrany na besedě s ruskými novináři ve Washingtonu.


Dále poznamenal, že "... pokud se při zkušebních odpáleních těchto raket vyskytnou nějaké chyby, pak musí u všech tří stejné...".


"Se zkouškami nespěcháme. Nejdůležitější je dodržet v každé etapě montáže raket tvrdé záruky toho, že rakety budou absolutně identické a budou stoprocentně dodrženy veškeré technologické normy", dodal Serdjukov.


"Pokud možné závady budou stejné, tak je budeme odstraňovat, pokud ale budou různé, pak musíme celý systém zrušit a vysvětlit, co se děje při výrobě a kontrolách. Potom bude jasné, že dozor nad výrobou je nedůsledný a je třeba jej od základu změnit", řekl na závěr ministr obrany RF.Zdroj:
Novosti VPK
URL : https://www.valka.cz/20-09-2010-Tri-zkusebni-odpaleni-identickych-raket-Bulava-do-konce-tohoto-roku-t103526#372339Verze : 0