Main Menu
User Menu

2. střelecký sbor [1954-1956]

2nd Rifle Corps

     
Název:
Name:
2. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
2. střelecký sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1954
Předchůdce:
Predecessor:
2. armádní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1956
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1954-01.10.1956 1. vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.11.1954-01.10.1956 Písek, ? /
Velitel:
Commander:
01.11.1954-DD.03.1955 Sedláček, František (Generálmajor)
DD.03.1955-06.05.1955 Martinčok, Ján (Plukovník)
06.05.1955-DD.09.1956 Martinčok, Ján (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.11.1954-DD.03.1955 Martinčok, Ján (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1954-09.05.1955 1. střelecká divize
01.11.1954-01.10.1956 2. střelecká divize
01.11.1954-01.10.1956 22. spojovací prapor
01.11.1954-01.10.1956 22. ženijní prapor
01.11.1954-01.10.1956 8. mechanizovaná divize
01.11.1954-01.10.1956 Velitelství dělostřelectva 2. sboru
09.05.1955-01.10.1956 15. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.11.1954-01.10.1956 VÚ 8505 Písek
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, poválečná skupina, fond 01103 (2. střelecký sbor)
URL : https://www.valka.cz/2-strelecky-sbor-1954-1956-t50808#405830Verze : 0
MOD