Main Menu
User Menu

2. prapor Rangers

2nd Ranger Battalion

     
Název:
Name
2. prapor Rangers
Originální název:
Original Name:
2nd Ranger Infantry Battalion
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
23.10.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.06.1944-DD.08.1944 29. pěší divize
DD.09.1944-DD.10.1944 8. pěší divize
DD.10.1944-DD.12.1944 1. armáda
DD.12.1944-DD.02.1945 78. pěší divize
Dislokace:
Deployed:
01.04.1943-DD.09.1943 Camp Forrest, Tullahoma, Tennessee
DD.09.1943-DD.12.1943 Fort Pierce, Florida
DD.12.1943-06.06.1944 Spojené Královstvo / UK
06.06.1944-DD.10.1944 Normandia, Francúzsko / Normandy, France
DD.10.1944-19.11.1944 Belgicko, Lucembursko/ Belgium, Luxemburg
19.11.1944-DD.12.1944 Hürtgensky les / Hürtgen Forest
DD.12.1944-DD.04.1945 Ardeny, Porýnie / Ardens, Rhine
DD.05.1945-DD.05.1945 Československo / Czechoslovakia

Velitel:
Commander:
01.04.1943-29.06.1943 Saffarans, William ( )
30.06.1943-06.12.1944 Rudder, James Earl ( )
07.12.1944-23.10.1945 William, George S. ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
1.) https://www.rangerfamily.org
2.) Bahmanyar Mir, Shadow Warrior, Osprey Publishing 2005, ISBN 1-84603-142-7
URL : https://www.valka.cz/2-prapor-Rangers-t57586#356505Verze : 1
2nd Rangers Battalion


Vznik: 1 dubna 1943
kde: Camp Forrest,Tennessee


Commanding Officer
Lt.Col. James E.Rudder
Executive Officer
Maj.George S.Williams


Battalion Staff
S-1
1/Lt. Frank L.Kenneard
S-2
Capt.Harvey J.Cook
S-3
Capt.Frank H.Coder
S-4
Capt.James A.Malaney
Battalion Surgeon
Capt.Walter E.Block
Sergeant Maroj
Mst.Stg.Robert N.Lemin KIA 6.6.1944


Headquarter Company


Commanding Officer
Capt.James W.Wikner
Executive Officer
Capt.Frederick G.Wilkin
Communication Officer
1/Lt.James W.Einer
Platoon Leader
1/Lt. Canway E.Epperson
1/Lt.William G.Heaney
1/Lt.James R.McCullers
1/Lt.Elmer H.Vermeer
1st Sergeant
Stg.John Erdely



Company "A"


Commanding Officer
Capt Joseph A Rafferty KIA 6.6.1944
Platoon Leader
1/Lt.Robert T.Edlin
1/Lt.Stanley E.White
Sergeant
Stg.Edward L.Sowa KIA 6.6.1944


Company "B"


Commanding Officer
Capt.Edgar L.Arnold
Platoon Leader
1/Lt.Robert M.Brice KIA 6.6.1944
1/Lt.Robert C.Fitzsimmons
Sergeant
Stg.Manning L.Rubenstein


Company "C"


Commanding Officer
Capt.Ralph E.Goranson
Platoon Leader
1/Lt.William D.Moody KIA 6.6.1944
1/Lt.Sidney A.Salomon
Sergeant
Stg.Henry S.Golas KIA 6.6.1944


Comapny "D"


Commanding Officer
Capt.Harold K.Slater
Platoon Leader
1/Lt.Morton L.McBride
2/Lt.George F.Kerchner
Sergeant
Stg.Leonard G.Lomell


Company "E"


Commanding Officer
Capt.Richard P.Merrill
Platoon Leader
1/Lt.Theodore E.Lapres
1/Lt.Joseph E.Leagans KIA 6.6.1944
Sergeant
Stg.Robert W.Lang


Company "F"


Commanding Officer
Capt.Otto Masny
Platoon Leader
1/Lt.Jacob J.Hill KIA 6.6.1944
1/Lt.Robert C.Arman
Sergeant
Stg.Charles E.Frederick
URL : https://www.valka.cz/2-prapor-Rangers-t57586#208114Verze : 0
Diskuse
v den d mal prapor znicit v Pointe Du hoc bateriu diel, viem ze dela znicil sgt. Lomell a este jeden vojak a potom sa k nim pridala este jedna hliadka, dela znicili termitovymi granatmi a dokoncili to vlastnymi puskami. Kde vsade este prapor bojoval.
URL : https://www.valka.cz/2-prapor-Rangers-t57586#217778Verze : 0