Main Menu
User Menu

2. pobřežní dělostřelecký prapor [1944-1950]

2nd Coast Artillery Battalion

     
Název:
Name:
2. pobřežní dělostřelecký prapor
Originální název:
Original Name:
2nd Coast Artillery Battalion
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
2. pobřežní dělostřelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
28.06.1950
Nástupce:
Successor:
2. protiletadlová délostřelecká skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-31.07.1946 Hampton, Fort Monroe
01.08.1946-28.06.1950 San Francisco, Fort Winfield Scott

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Aktívna:
- 01.10.1944-01.04.1945
- 01.08.1946-25.11.1946
Zdroje:
Sources:
CMH Pub-60-5: Air Defenece Artillery (Mckenney, Janice E.); Center of Military History of US Army, Washington D.C. 2000
URL : https://www.valka.cz/2-pobrezni-delostrelecky-prapor-1944-1950-t196857#566020Verze : 0
MOD