Main Menu
User Menu

2. pěší pluk [1921-1934]

2. Infanterie-Regiment


NĚMECKÁ REPUBLIKA 2. INFANTERIE-REGIMENT
2. PĚŠÍ PLUK
Datum vzniku 01.01.1921
Předchůdce
Datum zániku 01.10.1934
Následovník Pěší pluk Allenstein
Nadřízené velitelství 01.1921-10.1934 Velitelství pěchoty 1. divize
Dislokace 01.1921-10.1934 Allenstein
Velitelé pluku 01.1921-08.1921 Voigt Erwin
08.1921-02.1924 Bürkner Robert
02.1924-12.1925 Reinecke Wilhelm
12.1925-01.1928 Platen Axel von
01.1928-02.1929 Heinrici Waldemar, Dr.
02.1929-11.1930 Held Karl
11.1930-10.1932 Haenicke Siegfried
10.1932-10.1934 Kühne Fritz
Podřízené oddíly 01.1921-10.1934 Pěší prapor I/2
01.1921-10.1934 Pěší prapor II/2
01.1921-10.1934 Pěší prapor III/2
01.1921-10.1934 Výcvikový prapor pěšího pluku 2
Literatura Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1919-1933. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1974.
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1959.
URL : https://www.valka.cz/2-pesi-pluk-1921-1934-t71378#251538Verze : 0
MOD