Main Menu
User Menu

2. pěší divise [1944-1944]

2nd Infantry Division / 2. pešia divízia

     
Název:
Name:
2. pěší divise
Originální název:
Original Name:
2. pešia divízia
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.05.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.05.1944-30.08.1944 Armádní velitelství
Dislokace:
Deployed:
18.05.1944-00.08.1944 Vyšná Radvaň, ? /

Velitel:
Commander:
18.05.1944-15.08.1944 Kanák, Viliam (Plukovník)
15.08.1944-00.08.1944 Tatarko, Štefan (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
18.05.1944-00.08.1944 Cisárik, Ján (major generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.05.1944-30.08.1944 Dělostřelecký pluk 2
18.05.1944-30.08.1944 Jezdecký přezvědný oddíl 1
18.05.1944-30.08.1944 Pionýrsky prapor 2
18.05.1944-30.08.1944 Pěší pluk 4
18.05.1944-30.08.1944 Pěší pluk 5
18.05.1944-30.08.1944 Pěší pluk 6
18.05.1944-30.08.1944 Rota kanónů proti útočné vozbě 2
01.06.1944-30.08.1944 Spojovací prapor 2

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
---
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, fond Vyššie veliteľstvo 1, Cséfalvay, František: Vojenské dějiny Slovenska 5 (1939–1945). Bratislava, Magnet-press 2008.
URL : https://www.valka.cz/2-pesi-divise-1944-1944-t113852#396883Verze : 2
MOD