Main Menu
User Menu

2. oddělení (zpravodajské) 4. oblasti [1945-1950]

2nd Department (Intelligence) of the 4th Military Area

     
Název:
Name:
2. oddělení (zpravodajské) 4. oblasti
Originální název:
Original Name:
2. oddělení (zpravodajské) 4. oblasti
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1950
Nástupce:
Successor:
Zpravodajské oddělení 2. vojenského okruhu
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.06.1945-15.09.1950 Štáb 4. oblasti
Dislokace:
Deployed:
01.06.1945-15.09.1950 Bratislava, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.06.1945-20.08.1945 Marcelly, Pavol (Major)
20.08.1945-01.01.1946 Manica, Branislav (Podplukovník)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL CZ: https://www.valka.cz/2-oddeleni-zpravodajske-4-oblasti-1945-1950-t187410#545341Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/2nd-Department-Intelligence-of-the-4th-Military-Area-t187410#545341Version : 0
MOD