2. nájezdnický prapor námořní pěchoty [1942-1944]

2nd Marine Raider Battalion

     
Název:
Name:
2. nájezdnický prapor námořní pěchoty
Originální název:
Original Name:
2nd Marine Raider Battalion
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.02.1942
Předchůdce:
Predecessor:
2. samostatný prapor
Datum zániku:
Disbanded:
31.01.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
19.02.1942-01.04.1942 Obojživelné uskupení Pacifické floty
01.01.1942-01.10.1942 Obojživelný sbor Pacifické floty
01.10.1942-31.01.1944 I. obojživelný sbor námořní pěchoty
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
19.02.1942-22.03.1943 Carlson, Evans F. (Lieutenant Colonel)
22.03.1943-01.09.1943 Shapley, Alan (Lieutenant Colonel)
01.09.1943-01.11.1943 McCaffery, Joseph P. (Lieutenant Colonel)
01.11.1943-26.01.1944 Washburn, Richard T. (Major)
26.01.1944-31.01.1944 Green, Bernard W. (Captain)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Rottman, Gordon L.: U.S. Marine Corps World War II Order of Battle: Ground and Air Units in the Pacific War, 1939-1945, Greenwood Press, 2002
usmarineraiders.org
Rottman, Gordon L.: US Special Warfare Units in the Pacific Theater 1941-45, Osprey Publishing, 2013
URL : https://www.valka.cz/2-najezdnicky-prapor-namorni-pechoty-1942-1944-t185274#540783Verze : 5
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!