Main Menu
User Menu

2. letecká armáda [1993- ]

Second Air Force

     
Název:
Name:
2. letecká armáda
Originální název:
Original Name:
Second Air Force
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1993
Předchůdce:
Predecessor:
2. letecká armáda
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1993-DD.MM.RRRR Velitelství leteckého výcviku a vzdělávaní
Dislokace:
Deployed:
01.07.1993-DD.MM.RRRR Biloxi, Keesler AFB

Velitel:
Commander:
01.07.1993-12.06.1995 Griffith, John C. (Major General)
13.06.1995-27.08.1996 Hobgood, Henry M. (Major General)
28.08.1996-31.07.1997 Lord, Lance W. (Major General)
01.08.1997-24.08.2000 Pelak Jr., Andrew J. (Major General)
25.08.2008-07.07.2004 Regni, John F. (Major General)
08.07.2004-08.11.2005 Utterback, Lloyd S. (Major General)
09.11.2005-DD.05.2008 Gould, Michael C. (Major General)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1993-DD.MM.RRRR 17. výcvikové křídlo
01.07.1993-DD.MM.RRRR 37. výcvikové křídlo
01.07.1993-DD.MM.RRRR 81. výcvikové křídlo
01.07.1993-DD.MM.RRRR 82. výcvikové křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
www.globalsecurity.org
URL : https://www.valka.cz/2-letecka-armada-1993-t67078#237271Verze : 1
MOD