2. kancelář (zpravodajství) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu [RRRR-1945]

2nd Bureau (Intelligence) of the Imperial Army General Staff Office / 第二局(情報)帝国陸軍参謀

     
Název:
Name:
2. kancelář (zpravodajství) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Originální název:
Original Name:
第二局(情報)帝国陸軍参謀
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.RRRR
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
?
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1945 Kancelář Imperiálního armádního generálního štábu
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1945 Tokyo, Ministerstvo armády /
Přednosta / náčelník:
Chief:
11.05.1896-28.09.1897 Tsuchiya, Mitsuharu (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
28.09.1897-11.10.1897 neobsadené, vacant ?
11.10.1897-16.01.1899 Tamura, Iyozo (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
16.01.1899-25.04.1900 Yasumasa, Fukushima (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
25.04.1900-16.04.1906 Yasumasa, Fukushima (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
19.04.1906-13.11.1907 Matsuishi, Yasuharu (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
13.11.1907-01.12.1909 Matsuishi, Yasuharu (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.12.1909-11.05.1914 Utsunomiya, Taro (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
11.05.1914-02.05.1916 Fukuda, Masatarō (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
02.05.1916-18.08.1916 Machida, Keiu (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
18.08.1916-06.08.1917 Machida, Keiu (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
06.08.1917-29.03.1918 Nakajima, Masatake (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
29.03.1918-15.01.1919 Takayanagi, Yasutaro (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
15.01.1919-25.07.1919 Nakajima, Masatake (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
25.07.1919-08.02.1922 Tanaka, Kunishige (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
08.02.1922-20.08.1924 Itami, Matsuo (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
20.08.1924-01.05.1925 Itami, Matsuo (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
01.05.1925-26.07.1927 Matsui, Iwane (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
26.07.1927-21.12.1928 Matsui, Iwane (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
21.12.1928-01.08.1929 Ninomiya, Harushige (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.08.1929-01.08.1931 Tatekawa, Yoshitsugu (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.08.1931-11.04.1932 Hashimoto, Toranosuke (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
11.04.1932-01.08.1933 Nagata, Tetsuzan (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.08.1933-15.03.1935 Isogai, Rensuke (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
15.03.1935-07.03.1936 Okamura, Yasuji (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
07.03.1936-23.03.1936 Okamura, Yasuji (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
23.03.1936-01.03.1937 Watari, Hisao (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.03.1937-21.07.1937 Watari, Hisao (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
21.07.1937-21.07.1938 Honma, Masaharu (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
15.07.1938-02.10.1939 Higuchi, Kiichiro (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
02.10.1939-01.12.1939 Higuchi, Kiichiro (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
01.12.1939-07.12.1940 Tsuchibashi, Yūichi (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
07.12.1940-01.04.1941 Wakamacu, Tadakazu (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.04.1941-17.08.1942 Okamoto, Kiyotomi (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
17.08.1942-01.03.1945 Arisue, Seizo (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.03.1945-DD.MM.1945 Arisue, Seizo (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Pettibone, C. D., 2007, The organization and order of battle militaris in World War II, Vol. 4-Japan, Rochester, New York
https://sakurataro.org/db/参謀本部第2部
URL : https://www.valka.cz/2-kancelar-zpravodajstvi-Kancelare-Imperialniho-armadniho-generalniho-stabu-RRRR-1945-t184625#538763Verze : 29
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!