Main Menu
User Menu

2. jezdecká divize [1924-1937]

2 Dywizja Kawalerii


POLSKÁ REPUBLIKA 2 DYWIZJA KAWALERII
2. JEZDECKÁ DIVIZE

Datum vzniku 01.06.1924
Předchůdce Inspektorát jezdectva I
Datum zániku 01.04.1937
Následovník Varšavská jezdecká divize
Nadřízené velitelství 06.1924-04.1937 Sborová oblast I
Dislokace 06.1924-04.1937 Warszawa
Velitelé divize 06.1924-05.1926 Dreszer-Orlicz, Gustaw
05.1926-09.1926 Sawicki, Jan
09.1926-10.1930 Strzemieński, Stefan
10.1930-04.1937 Wieniawa-Długoszowski, Bolesław
Podřízená velitelství 06.1924-04.1937 I. jezdecká brigáda
06.1924-04.1937 XII. jezdecká brigáda
06.1924-04.1937 XIII. jezdecká brigáda
Podřízené jednotky 06.1924-04.1937 1. jezdecký dělostřelecký oddíl
06.1924-04.1937 12. jezdecký dělostřelecký oddíl
06.1924-04.1937 1. ženijní eskadrona
Literatura Stawecki, Piotr: Słownik biograficzny generałów Wojska Polskiego 1918-1939. Warszawa, Bellona 1994.
Wielecki, Henryk - Sieradzki, Rudolf: Wojsko Polskie 1921-1939. Organizacja i odznaki kawalerii. Warszawa, CREAR 1992.
URL : https://www.valka.cz/2-jezdecka-divize-1924-1937-t53572#199397Verze : 1
MOD