Main Menu
User Menu

2. divise [1941-1941]

2nd Division / 2. divízia

     
Název:
Name:
2. divise
Originální název:
Original Name:
2. divízia
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.06.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.08.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.06.1941-12.08.1941 Armádní skupina
Dislokace:
Deployed:
22.06.1941-30.06.1941 Medzilaborce, ? /
30.06.1941-12.08.1941 východoevropské válčiště
30.06.1941-03.07.1941 Cisna, ? /
03.07.1941-10.07.1941 Chyrow, ? /
10.07.1941-12.08.1941 Drohobycz, ? /

Velitel:
Commander:
22.06.1941-12.08.1941 Malár, Augustín (plukovník generálního štábu)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.06.1941-12.08.1941 Dělostřelecký pluk 2
22.06.1941-07.07.1941 Lehká protiletadlová baterie 15
22.06.1941-12.08.1941 Pionýrsky prapor 2
22.06.1941-12.08.1941 Pěší pluk 4
22.06.1941-12.08.1941 Pěší pluk 5
22.06.1941-12.08.1941 Pěší pluk 6
22.06.1941-12.08.1941 Rota kanónů proti útočné vozbě 2
22.06.1941-25.07.1941 Spojovací prapor 2
07.07.1941-12.08.1941 Jezdecký přezvědný oddíl 2

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, fond Vyššie veliteľstvo 1
Cséfalvay, František: Vojenské dějiny Slovenska 5 (1939–1945). Bratislava, Magnet-press 2008.
Mičianik, Pavol: Slovenská armáda v ťažení proti Sovietskému zväzu (1941–1944). Zv. 1. Banská Bystrica, Dali-BB 2007.
URL : https://www.valka.cz/2-divise-1941-1941-t113853#396886Verze : 3
MOD