Main Menu
User Menu

2. dělostřelecká brigáda [1945-1949]

2nd Artillery Brigade

     
Název:
Name
2. dělostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
2. dělostřelecká brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1949
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1945-01.10.1949 Velitelství dělostřelectva 1. oblasti
Dislokace:
Deployed:
01.10.1945-DD.MM.1947 Hoštka, kasárny /
DD.MM.1947-01.10.1949 Brandýs nad Labem, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1945-DD.11.1947 Boček, Alois (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1945-01.10.1949 ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1945-01.10.1947 Dělostřelecký pluk 302
01.12.1945-01.10.1947 Dělostřelecký pluk 301
01.10.1947-01.10.1949 Dělostřelecký oddíl 301
01.10.1947-01.10.1949 Dělostřelecký oddíl 302
01.10.1947-01.10.1949 Dělostřelecký oddíl 311
01.10.1947-01.10.1949 Dělostřelecký pluk 101

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.12.1945-DD.MM.1947 VÚ 0000 Hoštka
DD.MM.1947-01.10.1949 VÚ 0000 Brandýs nad Labem
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (2. dělostřelecká brigáda)
URL : https://www.valka.cz/2-delostrelecka-brigada-1945-1949-t49440#191611Verze : 0
MOD