Main Menu
User Menu

2. dálnovýchodní front [1945-1945]

2nd Far Eastern Front / 2-й Дальневосточный фронт

     
Název:
Name:
2. dálnovýchodní front
Originální název:
Original Name:
2-й Дальневосточный фронт
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.08.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Dálnovýchodní front
Datum zániku:
Disbanded:
10.09.1945
Nástupce:
Successor:
Dálnovýchodní vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.08.1945-10.09.1945 Hlavní velitelství vojsk Dálného východu
Dislokace:
Deployed:
05.08.1945-09.08.1945 Chabarovsk, ? /
09.08.1945-10.09.1945 dálnovýchodní válčiště

Velitel:
Commander:
05.08.1945-10.09.1945 Purkajev, Maxim Alexejevič (armádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
05.08.1945-10.09.1945 Ševčenko, Fjodor Ivanovič (generálporučík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
05.08.1945-01.10.1945 10. letecká armáda
05.08.1945-10.09.1945 15. armáda
05.08.1945-10.09.1945 2. armáda
DD.08.1945-10.09.1945 5. střelecký sbor
05.09.1945-10.09.1945 16. armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva 2003.
URL : https://www.valka.cz/2-dalnovychodni-front-1945-1945-t35974#578075Verze : 1
MOD