Main Menu
User Menu

2. armáda [1944-1945]

2nd Army / 2 Armia

     
Název:
Name:
2. armáda
Originální název:
Original Name:
2 Armia
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.08.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
22.08.1945
Nástupce:
Successor:
Poznaňský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.08.1944-22.08.1945 Vrchní velitelství polského vojska
Dislokace:
Deployed:


Velitel:
Commander:
08.08.1944-24.09.1944 Swierczewski, Karol (divisní generál)
24.09.1944-25.12.1944 Popławski, Stanisław (divisní generál)
25.12.1944-11.05.1945 Swierczewski, Karol (divisní generál)
11.05.1944-22.08.1945 Swierczewski, Karol (generál zbraní)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
08.08.1944-08.09.1944 Noss, Sergiusz (plukovník)
08.09.1944-11.04.1945 Daszkiewicz, Adam (plukovník)
11.04.1945-22.08.1945 Sankowski, Józef (brigádní generál)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.07.1944-DD.09.1945 5. pěší divize
19.03.1945-03.06.1945 1. obrněný sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kaczmarek, Kazimierz: Druga Armia Wojska Polskiego. Warszawa, Wydawnictwo MON 1978.
Polski czyn zbrojny w II wojnie światowej. Tom III. Ludowe Wojsko Polskie 1943-1945. Warszawa, Wydawnictwo MON 1973.
URL : https://www.valka.cz/2-armada-1944-1945-t170323#508885Verze : 0
MOD