Main Menu
User Menu

2.Hikodan

Stav k létu 1935


Místo: Korea


Nadřízená jednotka: Koku Heidan - velitelství letectva


Podřízené jednotky:


6.Hiko Rentai
základna: Pjonjang
výzbroj: stíhací Kawasaki Type 92 a střední bombardéry Mitsubishi Ki-2


9.Hiko Rentai
základna: Hoeljong
výzbroj: stíhací Nakajina Type 91 a lehké bombardéry Kawasaki Ki-3
URL : https://www.valka.cz/2-Hikodan-t44656#175352Verze : 0
MOD
2. letecká divize byla zformována jako velitelství letectva Kuangungsté armády dne 6.6.1932. poté byla přejmenována na leteckou skupinu Kuangungské armády dne 2.12.1935, následně 2.8.1937 na 2. leteckou skupinu a konečně 15.4.1942 na 2. leteckou divizi. Jednotka byla zrušena 17.5.1945.



Velitel:
genmrj. Ryoichi Ogo (6.6. 1932 – 3.10.1932)
genpor. Masamichi Makino (3.10. 1932 – 20.12. 1933)
genmrj. Mitsunobu Sano (20.12. 1933 – 1.8. 1935)
genpor. Kazuo Ogasawara (1.8. 1935 – 1.3. 1937)
genpor. Saburo Ando (1.3. 1937 – 28.11. 1938)
genpor. Tetsuji Giga (28.11. 1938 – 1.8. 1940)
genpor. Kumaichi Teramoto (1.8. 1940 – 1.5. 1943)
genpor. Torashiro Kawabe (1.5. 1943 – 19.5. 1943)
genpor. Gezan Takuma (19.5. 1943 – 11.9. 1943)
genpor. Masao Yamase (11.9. 1943 – 21.10. 1944)
genpor. Bin Kinoshita (21.10. 1944 – 27.11. 1944)
genpor. Seiichi Terada (27.11. 1944 – 17.5. 1945)



Podřízená:
Kuantungská armáda 6.6.1932
Letecká skupina 1.9.1939
2. letecká armády 1.6.1942
4. letecká armáda 05/1944


zdroj překladu: https://www.axishistory.com/index.php?id=7953
URL : https://www.valka.cz/2-Hikodan-t44656#176106Verze : 0
MOD