Main Menu
User Menu

19. samostatný tankový prapor [1969-1975]

19th Separate Tank Battalion

     
Název:
Name:
19. samostatný tankový prapor
Originální název:
Original Name:
19. tankový prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1969
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1975
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1969-01.09.1975 19. motostřelecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.09.1969-01.09.1975 Bor, ? /
Velitel:
Commander:
01.09.1969-23.09.1969 Chovanec, Milan (Podplukovník)
23.09.1969-28.05.1971 Rygál, Florián (Major)
28.05.1971-24.08.1971 Fořt, Zdeněk (Major)
24.08.1971-16.05.1972 Kylar, Josef (Major)
16.05.1972-05.10.1972 Vacík, Josef (Kapitán)
05.10.1972-01.09.1975 Vacík, Josef (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Krycí číslo: 01.09.1969-01.09.1975 VÚ 1090
Technika zrušeného útvaru byla využita pro navýšení počtu tanků v tankových četách tankových praporů u motostřeleckých pluků ze tří na čtyři vozidla, tj. zvýšení počtu tanků u uvedených praporů z 31 na 40.
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/19-samostatny-tankovy-prapor-1969-1975-t57651#518149Verze : 1
MOD