Main Menu
User Menu

19. pěší pluk [1921-1934]

19. Infanterie-Regiment


NĚMECKÁ REPUBLIKA 19. INFANTERIE-REGIMENT
19. PĚŠÍ PLUK
Datum vzniku 01.01.1921
Předchůdce
Datum zániku 01.10.1934
Následovník Pěší pluk München
Nadřízené velitelství 01.1921-10.1934 Velitelství pěchoty 7. divize
Dislokace 01.1921-10.1934 München
Velitelé pluku 01.1921-02.1922 Haack Friercih rytíř von
02.1922-11.1923 Ruith Adolf rytíř von
11.1923-02.1925 Dittelberger Martin rytíř von
02.1925-02.1927 Prager Karl rytíř von
02.1927-04.1928 Pflügel Hugo rytíř von
04.1928-10.1929 Adam Wilhelm
10.1929-02.1931 Hösslin Hans von
02.1931-03.1933 Schindler Max
03.1933-10.1934 Graf Karl
Podřízené oddíly 01.1921-10.1934 Pěší prapor I/19
01.1921-10.1934 Pěší prapor II/19
01.1921-10.1934 Pěší prapor III/19
01.1921-10.1934 Výcvikový prapor pěšího pluku 19
Literatura Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1919-1933. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1974.
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1959.
URL : https://www.valka.cz/19-pesi-pluk-1921-1934-t60075#216713Verze : 0
MOD