Main Menu
User Menu

19. brigáda [1925-1936]

19th Brigade

     
Název:
Name:
19. brigáda
Originální název:
Original Name:
19th Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.03.1925
Předchůdce:
Predecessor:
19. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
24.08.1936
Nástupce:
Successor:
19. pěší brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
23.03.1925-DD.MM.1928 Gatun, ? /
DD.MM.1928-15.04.1932 Gatun, Fort William D. Davis /
15.04.1932-24.08.1936 -, -

Velitel:
Commander:
23.03.1925-14.05.1925 Palmer, John McA. (Brigadier General)
14.05.1925-05.10.1925 Simonds, George S. (Brigadier General)
05.10.1925-06.03.1926 Howland, Charles R. (Colonel)
06.03.1926-19.09.1927 Simonds, George S. (Brigadier General)
20.09.1927-05.09.1928 Rhodes, Charles D. (Brigadier General)
05.09.1928-20.12.1928 Gohn, Joseph F. (Colonel)
20.12.1928-07.09.1929 Brown, Lytle (Brigadier General)
07.09.1929-17.12.1929 Gohn, Joseph F. (Colonel)
17.12.1929-25.11.1931 Roberts, Charles D. (Brigadier General)
25.11.1931-21.01.1932 Heidt, James V. (Colonel)
21.01.1932-15.03.1932 Darrah, Thomas W. (Brigadier General)
15.03.1932-24.08.1936 -, - ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/19-brigada-1925-1936-t198022#568352Verze : 4
MOD