Main Menu
User Menu

18. křídlo [1937-1940]

18th Wing

     
Název:
Name:
18. křídlo
Originální název:
Original Name:
18th Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1937
Předchůdce:
Predecessor:
18. smíšené křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
19.10.1940
Nástupce:
Successor:
18. bombardovací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1937-19.10.1940 Havajský department
Dislokace:
Deployed:
01.09.1937-30.10.1937 ?, Fort Shafter
30.10.1937-19.10.1940 Honolulu, Hickam Field

Velitel:
Commander:
DD.07.1937-DD.09.1938 Yount, Barton K. (Brigadier General)
DD.09.1938-DD.07.1940 Frank, Walter H. (Brigadier General)
DD.07.1940-19.10.1940 FitzGerald, Shepler W. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1937-DD.03.1938 5. skupina (smíšená)
DD.03.1938-DD.12.1939 5. bombardovací skupina
DD.12.1939-19.10.1940 5. bombardovací skupina (střední)
01.02.1940-19.10.1940 11. bombardovací skupina (střední)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/18-kridlo-1937-1940-t139104#453251Verze : 0
MOD