Main Menu
User Menu

18.12.2018 - Společnost Saab získala zakázku na dodávku RBS-70 NG pro Armádu České republiky

18.12.2018 - Společnost Saab získala zakázku na dodávku přenosného protiletadlového kompletu pro Armádu České republikySpolečnost Saab uzavřela kontrakt na dodávku kompletů RBS-70 NG, což je nejnovější generace přenosného systému protivzdušné obrany RBS-70. Kontrakt má hodnotu 365 miliónů SEK a dodávky se uskuteční v letech 2020 a 2021.
Kromě vlastního systému kontrakt zahrnuje i integraci do systému protivzdušné obrany AČR, testovací prostředky a výcvik. Armáda České republiky již používá předchozí verzi systému s označením RBS-70.
"Jsme rádi, že můžeme Armádě České republiky dodat RBS 70 NG, nejnovější systém protivzdušné obrany krátkého dosahu společnosti Saab. Skutečnost, že se členská země NATO rozhodla vložit prostředky do systému RBS-70 NG společnosti Saab, je pro naši firmu tím nejlepším možným hodnocením a také důkazem, že Saab patří k předním dodavatelům řešení protivzdušné obrany", říká Görgen Johansson, ředitel obchodní divize Dynamics společnosti Saab.
"Naše dosavadní zkušenosti se systémem RBS-70 a podporou společnosti Saab jsou velmi pozitivní. Systém RBS-70 je páteří pozemních prostředků protivzdušné obrany mnohonárodních úkolových uskupení NATO a od roku 2019 bude součástí sil velmi rychlé reakce (Very High Readiness Joint Task Force - VJTF). Zcela nový komplet RBS 70 NG obsahuje zásadní zlepšení, která významným způsobem zvýší naše schopnosti proti ohrožení České republiky a svrchovanosti NATO," říká Jan Sedliačik, velitel 25. protiletadlového raketového pluku AČR.

"Jsme hrdi na naši dlouhodobou spolupráci s ozbrojenými silami České republiky. Společnost Saab bude při integraci systému RBS-70 NG do infrastruktury velení a řízení AČR spolupracovat s místními průmyslovými podniky s cílem vytvořit vyspělé a moderní řešení protivzdušné obrany krátkého dosahu," dodává Krasimira Stoyanova, ředitelka společnosti Saab pro střední a východní Evropu.

Díky automatickému sledování, rozsáhlému souboru nástrojů, které má operátor systému k dispozici, možnosti ukončení odpalovací sekvence (autodestrukce střely), volbě místa zásahu, možnosti identifikace vlastní – cizí a optickému sledování cíle se výrazně zvyšuje pravděpodobnost zásahu správného cíle a současně i bezpečnosti během provádění kritických kroků. Operátor systému RBS 70 NG má plnou kontrolu nad tím, co a kde střela zasáhne či nezasáhne, což eliminuje riziko zásahu vlastní palbou.

Saab Press Centre
www.saabgroup.com

URL : https://www.valka.cz/18-12-2018-Spolecnost-Saab-ziskala-zakazku-na-dodavku-RBS-70-NG-pro-Armadu-Ceske-republiky-t219603#614204Verze : 2
MOD