Main Menu
User Menu

18.06.2013 - Afghánské bezpečnostní síly převzaly od NATO odpovědnost za svou zemi

Předávání bezpečnostní kontroly afghánské armádě a policii začalo v provincii Bámján v létě 2011. Mezi posledními oblastmi, kde Afghánci přebrali od Mezinárodních sil pro podporu bezpečnosti v Afghánistánu (ISAF) odpovědnost, bylo mimo jiné 13 okresů v provincii Kandahár, která je kolébkou Talibanu, a po 12 okresech v provinciích Chóst, Nangarhár a Paktika, což jsou všechno bašty povstalců při hranicích s Pákistánem.
Zahraniční vojáci nyní budou plnit už jen výhradně podpůrnou úlohu a pomáhat s výcvikem. Do konce roku 2014 chce NATO postupně všechny své vojáky stáhnout.
Při této příležitosti oznámilo americké ministerstvo obrany, že pro Afghánistán zakoupí v Rusku 30 transportních vrtulníků MI-17.Slavnostnímu shromáždění v Kábulu, kterého se zúčastnili představitelé Afghánistánu i NATO včetně prezidenta Hamída Karzáího a šéfa Aliance Anderse Fogh Rasmussena, předcházel sebevražedný útok v západní části metropole.


Zdroj: zpravy.idnes.cz
www.ceskenoviny.cz
URL : https://www.valka.cz/18-06-2013-Afghanske-bezpecnostni-sily-prevzaly-od-NATO-odpovednost-za-svou-zemi-t161265#490466Verze : 0
MOD