Main Menu
User Menu

175. střelecká divize [1943-1946]

175th Rifle Division / 175-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
175. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
175-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.01.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Uralská střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
19.02.1943-28.06.1943 28. střelecký sbor
28.06.1943-DD.02.1944 29. střelecký sbor
DD.02.1944-DD.MM.1946 125. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.01.1943-24.01.1943 Golovko, Andrej Sidorovič (Geněral-major / Генерал-майор)
26.01.1943-24.03.1943 Drozdov, Nikolaj Nikolajevič (Polkovnik / Полковник)
25.03.1943-29.11.1943 Borisov, Vladimir Alexandrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
30.11.1943-18.01.1944 Drozdov, Nikolaj Nikolajevič (Polkovnik / Полковник)
19.01.1944-10.06.1944 Borisov, Vladimir Alexandrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
11.06.1944-07.08.1944 Drozdov, Nikolaj Nikolajevič (Polkovnik / Полковник)
08.08.1944-09.05.1944 Vydrigan, Zachar Petrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/JrH0j8
URL : https://www.valka.cz/175-strelecka-divize-1943-1946-t61106#523019Verze : 0
MOD
175-я стрелковая дивизия / 175. střelecká divize [1943-1946]


Velitelství divize vzniklo 13. února 1943 přejmenováním z Uralské střelecké divize vojska lidového komisariátu vnitřních věcí [1942-1943]. Nacházelo se v poli na západním strategickém směru, podléhalo velitelství 70. armády [1943-1945], od


Velitelství divize


Veliteli divize byli:
URL : https://www.valka.cz/175-strelecka-divize-1943-1946-t61106#220151Verze : 0
MOD