17. protiletadlová dělostřelecká divize [1942-1945]

17th Anti-Aircraft Artillery Division / 17. Flak-Division

     
Název:
Name:
17. protiletadlová dělostřelecká divize
Originální název:
Original Name:
17. Flak-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1942-25.11.1942 I. protiletadlový dělostřelecký sbor
25.11.1942-06.02.1943 Velitelství letectva Kavkaz
06.02.1943-08.05.1945 I. protiletadlový dělostřelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
01.04.1942-14.03.1944 Veith, Karl ( )
15.03.1944-14.04.1944 Simon, Hans ( )
15.04.1944-20.05.1944 Veith, Karl ( )
07.06.1944-08.05.1945 Köppen, Wilhelm ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/ground/flak/17fladiv.htm
URL : https://www.valka.cz/17-protiletadlova-delostrelecka-divize-1942-1945-t2662#425828Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!