Main Menu
User Menu

17. ponorková divize [1966-1991] - 2. formování

17th Submarine Division - 2nd forming

17. ponorková divízia - 2. formovanie

17-я дивизия подводных лодок (17 ДиПЛ) - II. формирование

     
Název:
Name:
17. ponorková divize - 2. formování
Originální název:
Original Name:
17-я дивизия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1966
Předchůdce:
Predecessor:
14. ponorková brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
17. ponorková divízia
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1974-31.12.1991 11. ponorková flotila
Dislokace:
Deployed:
01.06.1966-31.12.1991 Gremicha, ? /

Velitel:
Commander:
DD.05.1969-DD.12.1971 Renzajev, Nikolaj Fjodorovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1975-DD.10.1976 Ivanov, Vitalij Pavlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.10.1976-DD.06.1977 Ivanov, Vitalij Pavlovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.06.1977-21.04.1979 Loginov, Vladimir Pavlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
21.04.1979-DD.07.1981 Loginov, Vladimir Pavlovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.07.1981-05.05.1983 Ždanov, Leonid Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
05.05.1983-DD.07.1983 Ždanov, Leonid Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.07.1983-DD.MM.1985 Rešetov, Viktor Konstantinovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1985-DD.MM.1986 Rešetov, Viktor Konstantinovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.02.1987-29.10.1988 Bojarkin, Jurij Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
29.10.1988-DD.12.1988 Bojarkin, Jurij Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.06.1966-DD.08.1972 Kalašnikov, Jurij Nikolajevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://oosif.ru/1965-g.---17-ya-diviziya-pl-ksf-
URL : https://www.valka.cz/17-ponorkova-divize-1966-1991-2-formovani-t237609#656808Verze : 0
MOD