Main Menu
User Menu

17. pěší pluk [1921-1934]

17. Infanterie-Regiment


NĚMECKÁ REPUBLIKA 17. INFANTERIE-REGIMENT
17. PĚŠÍ PLUK
Datum vzniku 01.01.1921
Předchůdce
Datum zániku 01.10.1934
Následovník Pěší pluk Braunschweig
Nadřízené velitelství 01.1921-10.1934 Velitelství pěchoty . divize
Dislokace 01.1921-10.1934 Braunschweig
Velitelé pluku 01.1921-06.1921 Brandenstein Hans von
06.1921-01.1924 Amsberg Joachim von
01.1924-11.1926 Bünau Heinrich von
11.1926-02.1927 Stülpnagel Heinrich von
02.1927-03.1929 Pflugrath Benno
03.1929-02.1931 Streccius Alfred
02.1931-10.1932 Geyer Hermann
10.1932-08.1933 Hoth Hermann
08.1933-12.1933 Felmy Helmuth
12.1933-10.1934 Appel Georg von
Podřízené oddíly 01.1921-10.1934 Pěší prapor I/17
01.1921-10.1934 Pěší prapor II/17
01.1921-10.1934 Pěší prapor III/17
01.1921-10.1934 Výcvikový prapor pěšího pluku 17
Literatura Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1919-1933. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1974.
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1959.
URL : https://www.valka.cz/17-pesi-pluk-1921-1934-t60073#216711Verze : 0
MOD