Main Menu
User Menu

17. (lehký) dragounský pluk [1769-1823]

17th Regiment of (Light) Dragoons

     
Název:
Name:
17. (lehký) dragounský pluk
Originální název:
Original Name:
17th Regiment of (Light) Dragoons
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1769
Předchůdce:
Predecessor:
3. lehký dragounský pluk
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1823
Nástupce:
Successor:
17. (lehký) dragounský pluk (kopinický)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1769-DD.MM.1823 ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
DD.MM.1869-09.11.1770 Hale, John (General)
09.11.1770-18.04.1782 Preston, George (General Lieutenant)
18.04.1782-04.02.1785 Gage, Thomas (General)
04.02.1785-20.05.1795 Fiennes Pelham-Clinton, Thomas, 3 Vojvoda Newcastle-under-Lyme (Major General)
20.05.1795-09.09.1822 de Lancey, Oliver (General)
09.09.1822-DD.MM.1823 Somerset, Robert Edward Henry (General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.1769-DD.MM.1823 Velenie
DD.MM.1769-DD.MM.1823 ?
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
- roku 1778 pohlcuje časť 16. Královninho lehkýho dragounskýho pluku
Zdroje:
Sources:
regiments.org/regiments/uk/cav/D17b(L).htm
URL : https://www.valka.cz/17-lehky-dragounsky-pluk-1769-1823-t111634#391528Verze : 1
MOD