16.11.2015 - Americké letectvo začalo útočit na cisterny s ropou IS

Cílem náletů amerického letectva se v pondělí vůbec poprvé staly desítky cisteren s ropou Islámského státu. Podle prvotních informací Pentagonu čtyři americké stroje A-10 a dva letouny AC-130U na východě Sýrie zničily celkem 116 aut plných ropy. Cílem je snaha džihádisty připravit o jeden z jejich hlavních zdrojů příjmů. Až do pondělí Spojené státy na kolony cisteren s ropou necílily, aby předešly ztrátám na civilním obyvatelstvu.
Aby Američané zamezili ztrátám na životech civilistů, shodily dva stroje F-15 hodinu před úderem v okolí cisteren arabsky psané letáky, v nichž varovaly řidiče, aby se od nich vzdálili.


www.novinky.cz
URL : https://www.valka.cz/16-11-2015-Americke-letectvo-zacalo-utocit-na-cisterny-s-ropou-IS-t185952#542543 Verze : 1
dohledal jsem text, kde se o obchodovani s ropou z uzemi ovladanem IS mluvi :


euro.e15.cz
URL : https://www.valka.cz/16-11-2015-Americke-letectvo-zacalo-utocit-na-cisterny-s-ropou-IS-t185952#542893 Verze : 0

Diskuse

Rozmýšľam prečo až teraz (síce v článku je to spomenuté, ale letáky mohli hádzať aj pred rokom)....
URL : https://www.valka.cz/16-11-2015-Americke-letectvo-zacalo-utocit-na-cisterny-s-ropou-IS-t185952#542549 Verze : 1
ale hovno ztratam na civilnim obyvatelstvu, na obchodu s ropou profitovaly vsechny strany ... temer kazdy v te oblasti ma doma na zahradce takovou malou kolonu, kde se da ledacos vydestilovat. Auta ridi prevazne Kurdove, nedavno se o tom psalo. Ropu prodava IS levnejsi, nez za kolik je z "oficialnich" rafinerii a vozi se do Iranu a Turecka, kde si na tom tamni obchodnici pekne namasti kapsu. Takze jakepak copak, v okamziku, kdy jsou tam strany schopne upalovat lidi v klecich, podrezavat jim krky a zabijet chemickymi zbranemi, tak se bude resit nejake "ohrozeni" civilu ? Vse je to jen velke divadlo pro lidi, a ocividne uz nekterym politiku zacina dochazet, ze ta predstirana valka proti teroristum musi prejit ve valku skutecnou, protoze oni ji s nami vedou. My zatim ne.
URL : https://www.valka.cz/16-11-2015-Americke-letectvo-zacalo-utocit-na-cisterny-s-ropou-IS-t185952#542561 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více