Je Stát Izrael vinen etnickými čistkami?

Autor : 🕔09.07.2014 📕4.419
Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč
♡ Chci přispět

V posledních letech řada komentátorů obviňuje Židy v Izraeli, že se během Války za nezávislost (1948-1949) snažili „vyčistit“ stát Izrael od arabského obyvatelstva. Jaká je pravda?

Jak již bylo mnohokrát napsáno, dne 29. 11. 1947 Valné shromáždění OSN přijalo rezoluci OSN, která rozdělovala bývalé britské mandátní území na stát židovský a arabský.

Podle návrhu OSN měla většina židovských obyvatel žít v budoucím státu Izrael, zatímco většina Arabů by se stala součástí arabského státu Palestina. Židovská agentura tento plán přijala, ale Arabové návrh okamžitě zamítli a rozhodli se použít síly k zabránění vzniku budoucího židovského státu. Nabízí se otázka: kdo vlastně chtěl provést etnickou čistku?

Násilí propuklo bezprostředně po vyhlášení rezoluce. Podle Zvláštní komise OSN bylo téměř jeden tisíc lidí zabito - jak Židů, tak i Arabů. Ihned po schválení rezoluce OSN započal exodus Arabů. Palestinci odešli z území státu Izrael z různých důvodů. Po vypuknutí války odešli Arabové z izraelského území, aby se dostali do bezpečí z válkou sužované oblasti. Existuje mnoho důkazů, které prokazují, že byli dokonce k odchodu ze svých domovů vyzýváni. Arabské země palestinským Arabům slibovaly, že se po skončení války budou moci navrátit zpět, a proto mnoho z nich skutečně odešlo z území státu Izrael i z palestinských oblastí, což byla území, která měla připadnout budoucímu arabskému státu. Jistě, někteří Arabové byli skutečně vytlačeni Izraelci z měst, která sloužila jako základny arabských ozbrojených sil, jenže taková byla válka, Židé ji nechtěli a palestinští Arabové pykají za zločiny okolních arabských armád i vlastního vedení.

Poté, co Židé vyhlásili stát Izrael, splnily arabské země svůj slib a vyhlásily židovskému státu válku. I když násilí propuklo ihned po přijetí rezoluce, skutečná válka začala až po vzniku státu Izrael, 15. května 1948.Tehdy během několika následujících dní okolní arabské země (Egypt, Jordánsko, Sýrie, Libanon, Irák) napadly Izrael s úmyslem vymazat jej z politické mapy světa. Arabsko-izraelská válka trvala od května 1948 do února 1949.

Antisemité rozšiřují lži o tom, že plán „D“ (Dalet), vojenský plán Hagany byl použit jako základ vedoucí k provedení etnické čistky. Plán Dalet, který je dostupný každému člověku zabývajícímu se historií, ukazuje, že se jednalo o sebeobranný plán proti očekávané arabské invazi, protože Izraelci pochopili, že se musí připravit k obraně vlastního státu. Tento plán byl však vojenský a nevedl k terorizování arabského obyvatelstva. Neměl také nikdy v úmyslu vyhánět arabské obyvatelstvo z jeho bydlišť a neexistují žádné důkazy, které by vedly k závěru, že Židé měli nějaký plán k vyhánění Arabů připravený. Arabské vesnice, které nebojovaly proti Židům, nebyly zasaženy. Izrael nikdy neměl v úmyslu provádět etnické čistky.

Autor : 🕔09.07.2014 📕4.419

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Poslední komentáře

 • Tomáš Koty Kotačka Jenže pak to dopadá tak, že lidi řvou jak byla F-15 skvělý letadlo... a už se nikdo nezmiňuje, že prakticky žádný z těch sestřelů nebyl jen za účasti F-15tek - a že vlastně šlo o kooperaci několika různých strojů.

  F-15A Baz versus MiG-25 - Past jako z učebnice · 1 week ago

 • Radek Novák Pěkně popsáno,akorát mi tam chybí ta bitva v Itálii :-) Docela pozdní koment,ale nikdo to tu ještě nepochválil :D

  Vojenská organizace Slovanů v časně slovanském období · 1 week ago

 • 3,14ranha Budiž, slovo svobodné jsem měl napsat s uvozovkami... přesto to jsou volby a o překvapení(z pohledu globálních elit) není nouze (Brexit, D. Trump , polská vláda... ), nic podobného tady za bolševika nebylo ani náhodou ! A když už to umírnění...

  Bratři Mašínové - fakta · 1 week ago

 • Miloš Fabián Článek je dobrý, ale chtělo by to si jej po sobě přečíst a zapracovat na elementární gramatice. Takhle je ostuda publikovat jej na tomhle portálu.

  Regia Aeronautica v severní Africe · 2 weeks ago

 • Radek Novák Tak to máte velmi naivní představu o světě :-) Volby svobodné nejsou,jsou zmanipulované a nahrávají velkým stranám,už jen systémem.NATO po nás nechce žádnou gentlemanskou pomoc,manipuluje s myšlením lidí skrz média a vojákům nabízí různé mise...

  Bratři Mašínové - fakta · 2 weeks ago

 • Wally Dobrý den,

  Mě by zajímalo kde a jak se mužů přihlásit do kurzu?

  Předem děkuji.

  el_capitan@centrum.cz

  Nudíte se? Jeďte na výcvik SOG Defence!  · 2 weeks ago

 • ABC Pravda. Jenže i kdyby Německo nezaútočilo na Polsko a byl pořád mír, tak by si nás stejně ponechali jako Protetorát a situace z doby březen až srpen 1939 by trvala ještě hodně let a bez války by Mnichov nebyl oduznán. V tom případě by přežití...

  Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago

 • Letusak Na druhou stranu se ani nevedelo, ze Hitler chysta nacistickou svetovladu, vyhlazovaci tabory a vystehovani/vyhlazeni nenemecke populace Evropy. Takhle s odstupem vice jak sedmdesati let s tim vsim, co vime, se to samozrejme posuzuje mnohem snaze.

  Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago

 • ABC Kdyby Nacisté vyhráli, mohli by si s českým národem dělat, co by chtěli, klidně čtvrtinu povraždit, čtvrtinu poněmčit a zbytek odvézt do Ruska na otrockou práci. A Čecha by už víc nebylo v české zemi! Beneš několikrát hazardoval s osudem...

  Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago

 • neznasam_klamstvo Pri streľbe v kasárňach zahynula len jedna žena. Druhá žena a dve deti boli len ľahko zranené, boli ošetrené spolu s preživšími vojakmi na ošetrovni v kasárňach a pokračovali v ceste do nemecka! Preživších vojakov odviezli partizáni a neskôr...

  Bratři Mašínové - fakta · 3 weeks ago