Main Menu
User Menu

15. ponorková eskadra [1961-1973]

15-ja eskadra podvodnych lodok / 15th


SVAZ SOVĚTSKÝCH SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK 15-Я ЭСКАДРА ПОДВОДНЫХ ЛОДОК
15. PONORKOVÁ ESKADRA
Datum vzniku 13.07.1961
Předchůdce ---
Datum zániku 11.1973
Následovník 2. ponorková flotila
Nadřízené velitelství 07.1961-11.1973 Tichooceánské loďstvo
Dislokace 07.1961-11.1973 Viljučinsk
Velitelé eskadry 07.1961-??.1963 Gontajev, Aleksej Michajlovič
??.1963-??.1966 Ruljuk, Anatolij Antonovič
??.1966-??.1970 Krivoručko, Jakov Jonovič
??.1970-11.1973 Spiridonov, Emil Nikolajevič
Podřízená divizní velitelství 10.1970-11.1973 8. ponorková divize
03.1967-11.1973 10. ponorková divize
??.1967-11.1973 29. ponorková divize
07.1961-11.1973 45. ponorková divize
Literatura
URL : https://www.valka.cz/15-ponorkova-eskadra-1961-1973-t78950#290235Verze : 0
MOD