Main Menu
User Menu

15. letecká divize [1945-1945]

15th Air Division / 15. Flieger-Division

     
Název:
Name:
15. letecká divize
Originální název:
Original Name:
15. Flieger-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.01.1945
Předchůdce:
Predecessor:
II. stíhací sbor (část)
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.01.1945-01.04.1945 Velitelství letectva Západ
01.04.1945-DD.05.1945 Letecká armáda Říše
Dislokace:
Deployed:
26.01.1945-DD.MM.RRRR Flammersfeld, ? /

Velitel:
Commander:
26.01.1945-30.04.1945 Wilke, Karl-Eduard (Generalmajor)
30.04.1945-08.05.1945 Grabmann, Walter (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/hq/15fldiv.htm
URL : https://www.valka.cz/15-letecka-divize-1945-1945-t9453#424622Verze : 1
MOD