Main Menu
User Menu

15.08.2013 - Otevření Muzea studené války a protivzdušné obrany

Úvodem - vím, že to patří do sekce "Muzea", ale v tomto okažiku to považuji za aktualitu, tak proto jsem tuto informaci umístil sem.


Konečně nastal okamžik, kdy mohu oznámit dlouho očekávanou událost.


Dne 28.září 2013 otevřeme pro veřejnost Muzeum studené války a protivzdušné obrany v Drnově u Slaného.


Tímto dnem zahájíme zkušební provoz, který bude trvat do jara 2014 a jeho cílem je jednak umožnit veřejnosti pravidelné náštěvy prostor muzea, jednak "průzkum bojem" funkčnosti expozice i muzea jako celku. Také chceme ukázat, jak muzeum postupně roste, jak jsou doplňovány exponáty atd.


Zkušební provoz spočívá v tom, že prohlídková trasa bude trochu kratší a ze sálů bojového velení bude umožněn vstup pouze do sálu NS-5. Provozní soubory budou předváděny celé. Venkovní expozice bude také postupně doplňována.


V provozu bude zákaznické centrum, kde je možnost malého občerstvení, pivo, limonáda, káva, čaj atp.


Důležité upozornění - pravidla zkušebního provozu:


- otevřeno bude každou sobotu od 14:00 do 16:00
- budou organizovány pouze dvě prohlídky - první od 14:00, druhá od 15:00
- délka prohlídky cca 40 minut
- počet osob ve skupině je maximálně 30 osob
- aby nedocházelo ke zmatkům a naštvanosti, prohlídka bude umožněna pouze předem registrovaným osobám - registrační formulář bude k dispozici na našich domovských stránkách www.bunkr-drnov.cz od 23. srpna 2013
- provoz muzea je celoroční, pouze ve vyjímečných případech (prakticky by se jednalo jenom o sněhovou kalamitu) by byla prohlídka zrušena, ale protože součástí registračního formuláře bude i e-mailová adresa návštěvníka, budete o změně informováni včas
- vstupné je 100,- Kč pro dospělé, 70,- Kč pro děti od 6 do 15 let a seniory nad 65 let, děti do 6 let zdarma, další informace (rodinné vstupné atp.) obdržíte na místě v informačním centruHledáme dobrovolníky!


V souvislosti s otevřením a dalším budováním muzea vzniká taky potřeba šikovných rukou a chytrých hlav lidí stejně potrhlých jako jsem já a dalších, kteří na celém chodu a přípravy participují.


Do konce srpna bude na našich domovských stránkách www.bunkr-drnov.cz další formulář, kde budou mít dobrovolníci možnost přihlásit se na výpomoc. Práce je na muzeu mnoho, každá ruka je dobrá, ale právě aby nedocházelo k živelnosti a zmatkům, budeme s dostatečným předstihem zveřejňovat potřebné dovednosti, které budeme v tom kterém termínu potřebovat. Tato činnost je ideální především pro lidi z okolí, postupně se nám ale snad podaří zajistit možnost přespání, takže pak bude reálné udělat pracovní víkend.Děkuji všem, kteří nám drží palce a podporují nás


mjr.v.v. František Chmelař
Náčelník vojenské expozice
Muzeum studené války a protivzdušné obrany
Slaný - Drnov
https://www.bunkr-drnov.cz
Coordinates: 50°13'43"N 14°9'28"E


E-mail: chmelar.frantisek@seznam.cz
Mobil: 774 039 770
Nick on Webs: Franta02

15.08.2013 - Otevření Muzea studené války a protivzdušné obrany - Planšety na sálu bojového velení 71.plrb

Planšety na sálu bojového velení 71.plrb
15.08.2013 - Otevření Muzea studené války a protivzdušné obrany - Jak se do muzea dostanete

Jak se do muzea dostanete
URL : https://www.valka.cz/15-08-2013-Otevreni-Muzea-studene-valky-a-protivzdusne-obrany-t162832#494126Verze : 0