14. strelecká divízia

14-ja Krasnoznamennaja strelkovaja divizija imeni A. K. Stepina

14-я Краснознаменная стрелковая дивизия им. А.К.Степина


19.07. 1918 – sformovaná z jednotiek Záložná armáda republiky ako 3. Voronežská pešia divízia
20.08. 1918 – premenovaná na 2. Kurskú pešiu divíziu (2-ja Kurskaja pechotnaja divizija)
21.10. 1918 – Moskovská zvláštna brigáda, 21. Moskovský pluk a 2. Kurská pešia divízia zlúčené do 14. streleckej divízie (rozkaz vojskám 9. armády No 2)
13.09. 1921 – štáb divízie rozpustený a jednotky prevelené k 3. a 4. Kavkazskej samostatnej brigáde (rozkaz vojskám Samostatnej Kaukazskej armády No 789)


Boje:
10. 1918 – 11. 1918 – vedie obranné boje proti vojskám Děnikina a Krasnova v okolí Borisglebska a žel. stanice Povorino
11. 1918 – zúčastňuje sa protiútoku proti bielim kozákom generála Krasnova v smere Talovaja-Kalač, Povorino-Filonovo v zostave Údernej skupiny vojsk Južného frontu
04. 1919 – obsadila predmostie na Severnom Donci
06. 1919 – po utrpení veľkých strát zaujíma obranu na línii Voronino-Krasnyj Jar
10. 1919 – vedie boje s jazdnou skupinou Mamontova
- zúčastňuje sa útoku proti Denikinovi v smere na Bogučar
- Donsko-Manyčská operácia
- Tichorecká operácia
- boje na dolnom toku rieky Kubáň
- potláča povstania v oblasti Vladikavkazu a Mozdoku
- chráni pobrežie Azovského mora


Nadriadené jednotky:
10. 1918 – 04. 1920 – 9. armáda
05. 1920 – vojská Terskej oblasti
05. 1920 – 06. 1920 – Kavkazská armáda práce (Kavkazskaja armia truda)
06. 1920 – 07. 1920 – 10. armáda
09. 1920 – 01. 1921 – 9. armáda
01. 1921 – 03. 1921 – 11. armáda
03. 1921 – 05. 1921 – 10. Tersko-Dagestanská armáda
05. 1921 – 10. 1921 – Samostatná Kavkazská armáda


Náčelníci divízie:
01.07. 1918 – 11.09. 1918 – Kanukov N. A.
11.09. 1918 – 31.12. 1918 – Roljko A. S. – dočasne poverený velením
01.01. 1919 – 29.06. 1919 – Stepin A. K.
30.06. 1919 – 14.08. 1919 – Lotockij N. I. – dočasne poverený velením
14.08. 1919 – 19.09. 1919 – Ivanov N. I.
19.09. 1919 – 14.10. 1919 – Kiselev P. N. – dočasne poverený velením
14.10. 1919 – 15.11. 1919 – Rybalko K. I. a 02.12. 1919 – 28.12. 1919
15.11. 1919 – 02.12. 1919 – Kiselev N. I. a 28.12.1919 – 04.02. 1920
04.02. 1920 – 22.02. 1920 – Karlson V. A. – dočasne poverený velením
22.02. 1920 – 21.03. 1920 – Zacharov N. P. – dočasne poverený velením
21.03. 1920 – 01.09. 1920 – Fedorov I. G.
01.09. 1920 – 13.11. 1921 – Štejger P. K.


Zdroj:
https://rkka.ru/handbook/reg/14sd18.htm
URL : https://www.valka.cz/14-strelecka-divizia-t67266#237835Verze : 0
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!