Main Menu
User Menu

14. ponorková eskadra [1976-1990]

14th Submarine Squadron

14-я эскадра подводных лодок (14 ЭскПЛ)

     
Název:
Name:
14. ponorková eskadra
Originální název:
Original Name:
14-я эскадра подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1976
Předchůdce:
Predecessor:
37. ponorková divízia
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1990
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1976-DD.MM.1990 Baltická flota 2. formovania
Dislokace:
Deployed:
01.07.1976-DD.MM.1990 Libava, Libavská námorná základňa /

Velitel:
Commander:
01.07.1976-28.10.1976 Chromov, Nikolaj Jelizarovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
28.10.1976-03.02.1984 Chromov, Nikolaj Jelizarovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
03.02.1984-DD.09.1984 Chromov, Nikolaj Jelizarovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.09.1984-25.10.1987 Rjabinin, Igor Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
25.10.1987-DD.09.1990 Rjabinin, Igor Ivanovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.09.1980-16.12.1982 Rjabinin, Igor Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
16.12.1982-DD.07.1984 Rjabinin, Igor Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.1984-29.10.1987 Šestakov, Valerij Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
29.10.1987-DD.05.1991 Šestakov, Valerij Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.libava.ru/667.html
URL CZ: https://www.valka.cz/14-ponorkova-eskadra-1976-1990-t236520#653669Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/14th-Submarine-Squadron-t236520#653669Version : 0
MOD