Main Menu
User Menu

14. divize [1905-1945]

14. divize



2. pěší pluk
15. pěší pluk
59. pěší pluk
14. divizní tanková jednotka (přidána 1944)
18. jízdní pluk (rozpuštěn 1944)
20. dělostřelecký pluk (rozpuštěn 1944) (12x 75mm děla, 24x 105mm a 12x 150mm houfnice)
14. ženijní pluk (rozpuštěn 1944)
14. spojovací jednotka
14. transportní pluk (rozpuštěn 1944)


- 1936 – 1937 náč. šabu Masao Watanabe
URL : https://www.valka.cz/14-divize-1905-1945-t20183#76039Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 14. Divize
Datum vzniku 06.07.1905 Utsonomiya
Předchůdce ---
Datum zániku 30.09.1945
Následovník ---
Nadřízené velitelství 31.08.1937 1. Armáda
19.09.1939 v rezervě
01.08.1940 Východní armáda
23.08.1940 6. Armáda
03.12.1941 Kuangtungská armáda
??.07.1942 2. Armádní okruh
??.10.1943 3. Armádní okruh
??.03.1944 31. Armáda
??.09.1944 ( Palau District Group )
Dislokace ---
Velitelé 21.08.1916 - 01.11.1919 Kurita, Naohachiro
01.11.1919 - 03.06.1921 Tan, Shirozu
03.06.1921 - 04.02.1924 Asakuno, Kanjuro
04.02.1924 - 20.08.1924 Suzuki, Takao
20.08.1924 - 02.03.1926 Oshima, Matahiko
02.03.1926 - 01.08.1929 Miyaji, Hisatoshi
01.08.1929 - 01.08.1933 Matsuki, Akira
01.08.1933 - 01.12.1935 Hata, Shunroku
01.12.1935 - 01.03.1937 Suematsu, Shigeharu
01.03.1937 - 18.06.1938 Doihara, Kenji
18.06.1938 - 09.03.1940 Iseki, Ryusho
09.03.1940 - 15.10.1941 Kita, Seiichi
15.10.1941 - 01.12.1942 Kawanami, Mitsu
01.12.1942 - 01.10.1943 Noda, Kengo
01.10.1943 - 30.09.1945 Inoue, Sadae
Podřízené útvary ---
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/14-divize-1905-1945-t20183#309285Verze : 0