Ztracené důkazy: Alemain

Autor : 🕔24.01.2011 📕9.041

Hledáme nové kolegy

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!

Podobné články

Další články autora

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 0,- Kč
♡ Chci přispět

Druhá světová válka má spoustu slavných bitev, které ovlivnila chybná rozhodnutí. Ta začínala třeba u špatné práce vojenských zpravodajců, vtipného zastíracího manévru protivníka nebo chybně zvolené taktiky. Dokazují to i ztracené snímky leteckých průzkumníků, které po více než 60 letech znovu podávají svědectví o tehdejších událostech.

Tentokrát se podíváme na jeden z rozhodujících okamžiků války v severní Africe, na bitvu u El Alameinu, která zdecimované spojenecké jednotky znovu postavila na nohy.

U bezejmenné železniční stanice se na podzim roku 1942 mají střetnout dva vynikající stratégové a osobní rivalové, Rommel a Montgomery.  Spojenci sice mají velkou početní převahu, proti nim ale stojí jeden z nejlepších německých velitelů.

Britům se ale tentokrát podaří Pouštní lišku přechytračit. Rommel jejich návnadu spolkne, a poskytne tak svému protivníkovi obrovskou výhodu.

Podobné články

Další články autora

Autor : 🕔24.01.2011 📕9.041

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Reklama

Poslední komentáře