Main Menu
User Menu

Tělo jako zbraň: Eskrima

Autor : 🕔29.11.2010 📕13.485
Rozpočet valka.cz 2021 : 85.000,- Kč Příjmy doposud : 83.494,- Kč
♡ Chci přispět

Jason Chambers a Bill Duff. Profesionální bojovník mixed martial arts a bývalý hráč amerického fotbalu, který se pustil do wrestlingu. Tato pozoruhodná dvojice křižuje svět, aby na vlastní kůži okusila, jak moc bojová umění bolí.

V pokračování dokumentárního cyklu bude naše dvojice poznávat filipínskou eskrimu. Toto bojové umění se vyvinulo z čínských, malajských a indonéských bojových stylů a s jeho technikami se dokonale seznámili už středověcí španělští dobyvatelé.

V současnosti se mu věnuje přes dvě stě tisíc Filipínců a jeho techniky patří také k základnímu výcviku speciálních jednotek, které bojují proti terorismu. Jason a Bill budou trénovat v samém srdci eskrimy, ve městě Cebu. Čeká je ale i vyčerpávající dril v rýžových polích nebo trénink útočných technik v taoistickém chrámu.

V bývalé španělské pevnosti budou nacvičovat boj s krátkými holemi a vydají se i hluboko do džungle, aby poodhalili tajemství starověkého kali. K závěrečnému testu pak tentokrát nastoupí Jason. Utká se s národním šampionem a ze vzájemného souboje si odnese nepříjemné zranění.

 

Podobné články

Další články autora

Autor : 🕔29.11.2010 📕13.485