Tanky v Praze 1/2

Autor : 🕔12.08.2010 📕9.892

Hledáme nové kolegy

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!

Podobné články

Další články autora

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 0,- Kč
♡ Chci přispět

Rok 1968 začal pro český stát optimisticky. Politické uvolnění přineslo dílčí reformy a lidé s radostným napětím vyhlíželi křehkou svobodu. Sen o svobodném Československu ale ukončily tanky Sovětského svazu a dalších zemí Varšavské smlouvy.

V noci 20. srpna zaplavily celý stát a s burácením vtrhly také do Prahy. Svět byl šokován a na chvíli oněměl, tím ale veškerá jeho pomoc skončila.

K obrazu historicky i symbolicky významných míst v Praze přibyly řvoucí stroje se smrtelnou hlavní. V ulicích města bouřili Pražané, docházelo k drobnějším šarvátkám, ale na mnoha místech tekla krev a umírali lidé.

Co všechno předcházelo agresi zemí Varšavské smlouvy? Kdo nás zradil a kdo se nás naopak pokoušel zachránit? Proč mlčela naše armáda a jak se cizí vojáci vyrovnávali s atmosférou rozzlobené Prahy?

Podobné články

Další články autora

Autor : 🕔12.08.2010 📕9.892

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Reklama

Poslední komentáře