Hrdinové SAS 1/4

Autor: Z1 Televize 🕔︎︎ 👁︎ 15.462

Britské SAS patří k nejlepším speciálním jednotkám na světě. Respekt si získaly už během 2. světové války, pak přišly jejich akce v Malajsii, na Falklandech nebo v Perském zálivu, které jen potvrdily jejich kvalitu. V současnosti operují po celém světě a úzce se specializují na boj s terorismem.

 

Reklama

 

V úvodním díle dokumentární série BBC čeká na SAS šestice teroristů, která na jaře roku 1980 obsazuje íránské velvyslanectví v Londýně a bere do zajetí na tři desítky rukojmích.

 

Reklama

 

 Jejich požadavky ale nikdo nehodlá splnit a když umírá první rukojmí, do akce musí právě SAS.

 

 

Před očima se nám rozehraje rekonstrukce plná složitých rozhodnutí, vypjatých okamžiků, šťastného návratu i smrti. Rekonstrkce, která dokazuje, že hrdinství nezůstává jenom prázdným pojmem.

 

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více